دانلود افزونه رزرو محصولات در ووکامرس با WooCommerce Easy Booking

دانلود افزونه رزرو محصولات در ووکامرس با WooCommerce Easy Booking

دسته: آرشیو مقالات دکووب , آموزش وردپرس , آموزش ووکامرس , افزونه وردپرس , افزونه ووکامرس , ووکامرس
بدون دیدگاه
دوشنبه - 6 مارس 2017

سلام و عرض ادب خدمت شما دوستان عزیز دکو وب:
دنیای ووکامرس  دنیایی گسترده است! به گونه ای گسترده می باشد که می توان یک فروشگاه مجازی با تمامی امکانات ایجاد کرد. در این بخش تصمیم دارم یکی از قابلیت های دیگر این افزونه فروشگاه ساز را برای شما معرفی کنم.
اگر به دنبال راه اندازی کسب و کار اینترنتی با یک سیستم رزرو حرفه ای می باشید و هنوز یک سیستم رزرو و اجاره برای محصولات خود پیدا نکرده اید، نگران نباشید. در این بخش برای شما یک سیستم رزرو محصولات در ووکامرس معرفی می کنم. سیستم رزرو معمولا برای بنگاه های مسکن و آژانس های مسافرتی، پزشکان، مشاوران، کلاس آموزشی و… مناسب است.

رزرو محصولات در ووکامرس با easy booking system

easy booking system-رزرو محصولات در ووکامرس

افزونه WooCommerce Easy Booking، به محصولات ووکامرس قابلیت رزرو و یا اجاره کردن را اضافه می کند. حتما برای شما هم جالب است بدانید که این قابلیت را چگونه برای فروشگاه خود ایجاد کنید. برای آشنایی و طرز استفاده از رزرو محصولات در ووکامرس در ادامه با من همراه شوید.

شروع کار

برای شروع بایستی افزونه WooCommerce Easy Booking را دریافت نمایید و در پنل سایت خود نصب کنید. با فعالسازی افزونه از این پس قادر به کرایه و رزرو محصولات به مشتریان فروشگاه خواهید بود. پس از فعالسازی افزونه با مراجعه به پنل مدیریتی،می توانید تنظیمات رزرو محصولات در ووکامرس را مشاهده کنید!

easy booking- رزرو محصولات در ووکامرس

با کلیک بر روی Easy Booking به صفحه تنظیمات اجاره محصولات وارد می شود. در این صفحه با تعدادی گزینه برای انجام تنظیمات کلی رزرو محصولات در ووکامرس روبرو می شوید! که در ادامه توضیح مختصری درباره گزینه های تنظیماتی این صفحه مشاهده می کنید.

General settings

general settings- رزرو محصولات در ووکامرس

Calculation mode: از منوی کشویی این بخش نحوه محاسبه اجاره و رزرو محصولات را مشخص کنید. بر اساس تعداد روز یا شب!! به عنوان نمونه ۵ روز با ۴ شب برابر است!
Make all products bookable: برای اینکه محصولات جدید فروشگاه هم قابلیت رزرو توسط کاربران را داشته باشند، این گزینه را فعال نمایید.
Number از dates to select: از منوی کشویی این بخش با انتخاب مقدار one در حین رزرو محصول فقط تاریخ شروع وجود دارد! اگر مقدار two  را انتخاب کنید کاربر هم می تواند تاریخ شروع و پایان اجاره محصول را تعیین کند.
Booking duration: مدت زمان رزرو را مشخص کنید.
Custom booking duration: انتخاب مدت زمان رزرو سفارشی

ادامه تنظیمات

Minimum booking duration: تعیین مینیم زمان برای رزرو محصولات در ووکامرس توسط کاربران
Maximum booking duration: تعیین ماکزیمم زمان برای اجاره محصولات در ووکامرس
First available date: تنظیمات این بخش برای تعیین روز شروع اجاره محصولات در ووکامرس است. اگر این گزینه را تغییری ندهید و همان مقدار ۰ بگذارید، روز شروع دقیقا همان روز فعلی می باشد.
Booking limit: تعیین محدودیت رزرو. تا چه سالی می خواهید قابلیت رزرو محصولات توسط کاربران وجود داشته باشد!
First weekday: تعیین روز اول هفته

پس از انجام و ذخیره تنطیمات کلی رزرو محصولات در ووکامرس، این قابلیت برای فروشگاه ایجاد می شود. در ادامه به سراغ تنظیمات تب Appearance می رویم.

Appearance

appearence- رزرو محصولات در ووکامرس

اگر یک نگاه کلی به تنظیمات Appearance داشته باشید! متوجه می شوید که تنظیمات این بخش مربوط به سفارشی سازی تقویم در صفحه محصولات است. پس با توجه به نظر شخصی خودتان تنظیمات این بخش را انجام دهید.

توجه!! تنظیمات مربوط به رزرو محصولات در ووکامرس را می توانید به صورت جداگانه برای هر محصول انجام دهید! بدین منظور به صفحه ویرایش یکی از محصولات مراجعه کنید. به انتهای صفحه و تنظیمات مربوط به محصول بروید. در این بخش Easy Booking به تنظیمات محصول اضافه شده است.

bookable- رزرو محصولات در ووکامرس

گزینه bookable را برای رزرو محصولات در ووکامرس فعال نمایید. تنظیمات این بخش دقیقا همانند General settings می باشد.

و اما…

نتیجه تنظیمات

پس از انجام تنظیمات اجاره محصولات به صورت کلی یا جداگانه برای هر محصول، نتیجه ای همانند تصویر زیر مشاهده می کنید.

result- رزرو محصولات در ووکامرس

موفق باشید.


نوشته شده توسط:حسین اکبری زاده - 16 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 404
برچسب ها:
دیدگاه ها
صرف نظر از پاسخگویی
نماد اعتماد